Balony z helem – dlaczego nie opadają na ziemię?

Posted on

Balony z helem

Balony z helem

Balony, ze względu na swoją dużą powierzchnię, doskonale sprawdzą się w roli nośnika reklamy. Na ich powierzchni umieścić można nazwę i logo danej marki, slogan reklamowy czy oryginalną grafikę. Warto, aby całość projektu utrzymana była w kolorach kojarzących się z danym przedsiębiorstwem – zwiększy to jego rozpoznawalność i przyczyni się do utrwalenia jego pozytywnego wizerunku w oczach potencjalnych klientów. Baloniki to produkt, który trafia zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych. Jednym z rodzajów produktów tego typu są te wypełnione helem. Co warto wiedzieć na ich temat?Balony z helem, w przeciwieństwie do tych napełnionych powietrzem, nie opadają na dół, a zamiast tego – unoszą się do góry. Z czym jest związane to zjawisko? Wynika to z faktu, iż hel jest gazem lżejszym od powietrza. Sprawia to, że unosi do góry wszystkie napełnione nim przedmioty. Przez jakiś czas właściwość tą wykorzystywano do unoszenia do góry tradycyjnych balonów, lecz z czasem okazało się, że nie jest to najkorzystniejsze rozwiązanie. Związane jest to z wysokimi kosztami eksploatacji helu. Jego otrzymywanie wymaga bowiem szeregu kosztownych prac. Co ciekawe, Hel uzyskuje się przeważnie w Stanach Zjednoczonych, a jedyny ośrodek w Europie znajduje się w Polsce, w miejscowości o nazwie Odolanowo. Do tradycyjnych balonów przeznaczonych do transportu osób zaczęto z czasem używać nagrzanego powietrza.

obecnie, balony z helem wykorzystywane są do celów dekoracyjnych. Ich dużą popularność związana jest z faktem, iż nie wymagają one dużej ilości tego gazu, a co więcej – prezentują się niezwykle efektownie. Wspominana właściwość helu, jaką jest waga niższa od powietrza sprawiła, że gadżety te doskonale sprawdzają się w roli nośnika reklamy. Poza klasyczną ich wersją, do czynienia możemy mieć także ze sterowcami reklamowymi.

Dryfujące w powietrzu Balony z helem, pokryte reklamową treścią to produkt, od którego nie sposób oderwać wzrok. W związku z tym, warto zadbać o to, by pokrywający je nadruk był w pełni czytelny i estetyczny. Jak pokazują wyniki badań, taki produkt jest znacznie skuteczniejszy od tradycyjnych billboardów, na które znacząca większość osób nie zwraca obecnie uwagi.

Tags: , ,